جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43260
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 8:57
  تعداد بازدید : 562

  عفو بین الملل حمایت از مسلمانان در آفریقای مرکزی را خواستار شد

  اسناد جدید بدست آمده از خشونت های اخیر در آفریقای مرکزی علیه مسلمانان ثابت می کند که زنان، کودکان و سالمندان در حال حاضر با خطرات جدی و حملات انتقام جویانه روبرو هستند که نشان دهنده لزوم حمایت از این گروه اقلیت در این کشور است.

  dw2.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیش از 50 مسلمان تنها در دو حمله اخیر که در روستاهای شمال غرب پایتخت آفریقای مرکزی رخ داده کشته شده‌اند که حداقل شش کودک، پنج زن و سه پیرمرد در میان آنها بوده است. یک دختربچه دو ساله کم سن‌ترین قربانی و یک مرد 70 ساله مسن‌ترین آنها بوده‌اند.

   

  ژوآن رینر مشاور ارشد بحران در عفو بین‌الملل در این باره گفت: نیروهای صلح‌بان بین‌المللی در آفریقا، جمعیت مسلمانان را تنها گذاشته‌اند و در شرایطی که این مسلمانان در معرض حملات انتقام‌جویانه قرار داشتند بدون حمایت و بی‌پناه رها شدند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی عفو بین‌الملل، شبه نظامیان مسیحی که در حال حاضر قدرت زیادی در شهرها و روستاهای شمال غرب بانگویی پایتخت آفریقای مرکزی دارند هر دو حمله را انجام داده و مسئول این تلفات هستند.

   

  اکنون بسیاری از شهرهای منطقه از جمعیت مسلمان عاری شده و آنها برای حفظ جان خود از خانه‌هایشان فرار کرده‌اند. بسیاری از خانه‌های مسلمانان نیز هدف غارت و آتش‌سوزی از سوی این شبه‌نظامیان قرار گرفته است.

   

  اسناد بدست آمده توسط عفو بین‌الملل حاکی از وحشیانه بودن این حملات است. در چهاردهم ژانویه شبه نظامیان طی حمله‌ای در یک شهر واقع در 130 کیلومتری شمال غرب بانگویی یک خودروی حال مسلمانان را متوقف کرده و سرنشینان را با چاقو به قتل رساندند که سه زن و سه کودک در میانشان بوده است.

   

  اخیرا اختلافات میان اقلیت مسلمان و مسیحیان در این منطقه بالا گرفته است و شبه‌نظامیان معتقدند که مسلمانان قبیله بالاکا عامل خشونت‌های دسامبر 2013 علیه جامعه مسیحی این کشور بوده‌اند. بر اساس این گزارش نیروهایی موسوم به سله‌کا در پاسخگویی در اوایل دسامبر 2013 حدود هزار مسیحی را کشتند که سبب شده بود تا بسیاری از این مردم برای فرار از این خشونت‌ها تا چندین هفته در جنگل‌های منطقه مستقر و پنهان شوند.

   

  عفو بین‌الملل ضمن تاکید بر لزوم دخالت اتحادیه آفریقا برای رسیدگی به بحران کنونی آفریقای مرکزی از صلح‌بانان بین‌المللی حاضر در منطقه خواست تا در پاسخ به وضعیت پیش روی مردم این کشور به درستی عمل کنند.

   

  عفو بین‌الملل پیش‌تر نیز پس از استعفای رییس جمهور آفریقای مرکزی و انتصاب رییس جمهور موقت آن از وی خواسته بود تا شبه‌نظامیان مسیحی را مهار کند و با حمایت از اقلیت مسلمان در این کشور که بدون حمایت رها شده بودند مانع از ادامه خشونت‌ها شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
86