جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43278
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 9:50
  تعداد بازدید : 567

  عضو شورای عالی نظام پزشکی انتقاد کرد

  تشویش اذهان عمومی، ارمغان انتشار غیرشفاف لیست پزشکان متخلف

  عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه نباید رابطه پزشک و بیمار را به واسطه برخی کلی گویی ها خدشه دار شود، اظهار کرد: در این میان برخی حرکات ناپخته و به دور از انصاف می تواند این اعتماد را که سال های سال برای ایجاد آن تلاش شده است، مخدوش کند. انتشار اسامی پزشکان متخلف به صورت غیرشفاف ارمغانی جز تشویش اذهان عمومی نخواهد داشت.

  213-1.JPG

  دکتر داریوش طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به انتشار لیست پزشکان زیرمیزی بگیر از سوی رسانه‌ها گفت: فصل‌الخطاب قانون است و در حوزه بهداشت و درمان قوانینی مترقی داریم، ‌اما متاسفانه شاهد هستیم که در ادوار مختلف بسته به سلیقه دولتمردان، قوانین یاد شده، به طور کامل اجرا نشده‌اند.

   

  وی افزود: باید دقت داشت که آحاد جامعه پزشکی افراد متخلفی نیستند، بلکه بسیاری از پزشکان ما در اقصی نقاط کشور با کمترین امکانات مشغول ارائه خدمت به مردم هستند. آنها نه تنها حق و حقوق قانونی خود را دریافت نمی‌کنند بلکه برای ادامه درمان نیازمندان از هیچ مساعدتی نیز دریغ نمی‌کنند و معدود تخلفات صورت گرفته از جانب کسانی است که به لباس پزشک درآمده اند و وارد جامعه پزشکی شده اند تا خود را در پشت چهره پاک پزشکی پنهان کنند. این افراد قطعا اگر وارد هر صنف دیگری نیز می‌شدند به تخلف خود ادامه می‌دادند.

   

  عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه نباید رابطه پزشک و بیمار به واسطه برخی کلی‌گویی‌ها خدشه‌دار شود، اظهار کرد: در این میان برخی حرکات ناپخته و به دور از انصاف می‌تواند این اعتماد را که سال‌های سال برای ایجاد آن تلاش شده است، مخدوش کند.

   

  طاهرخانی ضمن تاکید بر اینکه تعرفه های غیرواقعی در کشور ، گردش اقتصادی نظام سلامت را مخدوش کرده است ، افزود: هر چند متولیان امر با اعلام تعرفه های غیر واقعی و عدم تامین منابع مالی برای کاهش سهم پرداختی مردم در هزینه های سلامت به تکالیف قانونی خود عمل نکرده اند اما این موضوع توجیه تخلفات احتمالی نیست و باید در این میان با افرادی که از خطوط قرمز تعرفه عبور کرده‌اند و اعمال مغایر قانون انجام داده‌اند، برخورد جدی صورت پذیرد .

   

  وی تاکید کرد: بهتر بود به جای اینکه انتشار این اسامی از سوی رسانه‌ها صورت پذیرد، برخورد با این پزشکان در صورت اثبات تخلف از طریق طی مسیرهای قانونی خودش دنبال می‌شد.

   

  عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید به تکلیف قانونی‌اش عمل کرده و افراد متخلف را به سازمان نظام پزشکی معرفی کند تا سازمان نیز بتواند براساس وظایف ذاتی و قانونی خود رسیدگی به این امر را در دستور کار خود قرار دهد، اظهار کرد: انتشار اسامی پزشکان متخلف به صورت غیرشفاف ارمغانی جز تشویش اذهان عمومی نخواهد داشت.

   

  طاهرخانی در ادامه به طرح یک پرسش اساسی پرداخت و گفت: اینکه چرا وزارت بهداشت در طول سالیان مختلف نسبت به معرفی و برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر عملکرد شفافی نداشته و تنها هرازچندگاهی با کلی گویی ارقامی را به صورت پراکنده تحت عنوان زیرمیزی اعلام نموده است و هیچ‌وقت حاضر به معرفی آنها به نظام پزشکی نشده است، پرسشی است که قطعا پاسخ به آن پرده از بسیاری از ناگفته‌های حوزه سلامت برخواهد داشت.

   

  وی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ شان و حرمت جامعه پزشکی اظهار کرد: ما در همه اصناف شاهد موارد معدودی از تخلف بوده‌ایم که البته قابل تعمیم به همه آنها نیست. قطعا قانونگذار محل رسیدگی و برخورد به همه تخلفات را مشخص کرده است و باید در مسیر قانونی اصلاحات صورت گیرد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
91