جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43282
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 10:13
  تعداد بازدید : 395

  گزارش تفریغ بودجه 91

  تخلفی دیگر در اجرای هدفمندی؛ برداشت 700 میلیاردی از منابع غیرقانونی

  دولت دهم خارج از ضوابط بودجه 91 مبلغی بالغ بر 700 میلیارد تومان را از منابع پیش بینی نشده برداشت و در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها هزینه کرده است.

  44827.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که در قانون بودجه 91 چارچوب تامین منابع برای هزینه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تعیین شده بود دولت وقت چندان به آن پایبند نماند.

  در قانون بودجه 91 در اجرای بند مربوط به هدفمندی یارانه‌ها تاکید شده بود که اختصاص و پرداخت هرگونه وجهی برای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، غیر از وجوه حاصل از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات مشمول قانون هدفمندکردن یارانه‌ها همچنین یارانه‌های مورد اشاره در این قانون ممنوع است.

  این در حالی که دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه سال 91 اجرای این قانون توسط دولت دهم را تایید نمی کند و این گزارش مبین عدم رعایت مفاد حکم این بند است.

  بررسی‌های کارشناسان دیوان محاسبات حاکی از آن است که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 1391 مبلغ772 میلیارد تومان را علاوه بر وجوه حاصل از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و یارانه‌های موضوع قانون بودجه سال 1391 کل کشور دریافت و در راستای اجرای قانون هدفمندی پرداخت کرده است.

  اما دولت در حالی در سال 91 این مبلغ بیش از 700 میلیارد تومانی را بر خلاف قانون تامین و هزینه کرده است که بی تردید بخش اعظم آن را به کسری‌های خود برای پرداخت یارانه 45 هزار تومانی در هر ماه اختصاص داده است یارانه‌ای که خود بر خلاف قانون مصوب هدفمندی یارانه‌ها به عموم جامعه اختصاص داده بود.

  بر این اساس نزدیک به 704 میلیارد و 200 میلیون تومان از مبلغی که خارج از منابع قانونی تعیین شده مورد استفاده قرار گرفت از محل فروش میعانات گازی تحویلی به مجتمع‌های پتروشیمی یعنی از سهم دولت در این بخش تامین شده است.

  همچنین 31 میلیارد و 800 میلیون تومان دیگر نیز از محل برگشت اضافه واریزی عوارض و مالیات مربوط به وزارت کشور برداشت شده است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
102