جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43283
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 10:11
  تعداد بازدید : 491

  مجلس به داد محیط زیست برسد/ منابع طبیعی را قربانی تصمیمات عاجلانه برخی نمایندگان نکنیم

  عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه فراکسیون به دنبال افزایش تعامل نهاد ریاست جمهور با چالش های محیط زیست است گفت: مجلس باید به داد محیط زیست برسد و اجازه ندهد منابع طبیعی کشور با تنزل جایگاه مدیریتی محیط زیست قربانی تصمیمات عاجلانه برخی نمایندگان شود.

   

  کمال الدین پیر موذن با بیان این مطلب افزود: 63 نفر از نمایندگان با توجیه جلوگیری از موازی کاری اقدامات سازمان جنگلها و سازمان محیط زیست طرح ادغام این دوسازمان با یکی از معاونتهای وزارت جهاد کشاورزی را مطرح کرده اند.

  به گفته وی، محیط زیست حوزه بسیار گسترده ای دارد که به ویژه در سالهای اخیر با صدها چالش که بسیاری از آنها به مهمترین بحرانهای کشور تبدیل شده اند مواجه است بنابراین نه تنها نباید به فکر ادغام این سازمان با جای دیگر بود بلکه باید به صورت ویژه به و جداگانه به مسائل زیست محیطی پرداخته شود.

  پیر موذن اظهار داشت: در حالیکه فراکسیون محیط زیست مجلس تلاش می کند توجه ویژه نهاد ریاست جمهوری را به مسائل زیست محیطی معطوف کند عده ای از نمایندگان چنین طرحهایی را مطرح می کنند.

  عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به تشکیل کارگروه نجات دریاچه ارومیه با ریاست معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر که تعامل مناسبی در خصوص مسائل و معضلات زیست محیطی از سوی رییس جمهور انجام می گیرد به جای اینکه تلاش کنیم  توجه نهاد ریاست جمهوری به این بحرانها را افزایش دهیم برخی نمایندگان در پی تنزل جایگاه محیط زیست در کشور هستند.

  وی با اشاره به فجایع زیست محیطی در زمینه کشتار حیات وحش، آلودگی های هوا، آب و خاک، تخریب جنگلها و تالابهی و افزایش امواج سرطانزا در کشور  افزود: در حال حاضر که رییس سازمان محیط زیست در جایگاه معاون رییس جمهور است در بسیاری از موارد زورش به دستگاهها و  و ارگانهایی که نسبت به مسائل محیط زیست بی توجه هستند نمی رسد چه برسد به اینکه جایگاهش به معاون یک وزیر تنزل یابد.

  پیر موذن از نمایندگانی که این طرح را امضا کرده اند در خواست کرد با پس گرفتن امضای خود به داد محیط زیست شکننده کشور برسند و مجلس  منابع طبیعی کشور را قربانی تصمیم گیریها عاجلانه برخی نمایندگان نکند چرا که حالا دیگر معضلات محیط زیست فرابخشی است و به هیچ عنوان معاونت یکی از وزارتخانه ها نمی تواند آن را جمع کند بلکه لازم است رییس جمهور و حتی رهبر معظم انقلاب در بسیاری مسائل ورود پیدا کنند.

   

  به نقل از :

  www.mehrnews.com

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
104