جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43349
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 13:4
  تعداد بازدید : 517

  انتقاد شدید وزارت بهداشت:‌

  انتشار لیست تاییدنشده به عنوان "زیرمیزی بگیران" اخلاقی نیست

  مدیرکل نظارت بر درمان و اعتبار بخشی وزارت بهداشت ضمن غیراخلاقی خواندن انتشار اسامی پزشکان به عنوان پزشکان زیرمیزی بگیر، تاکید کرد که اسامی این پزشکان در حالی منتشر شده که تخلف مطرح شده تاییدیه نهایی نداشته و هفت مورد از این شکایت ها نیز وارد نبوده است.

  62-33.jpg

  دکتر سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به انتشار اسامی 14 پزشک به عنوان پزشکان زیرمیزی‌ بگیر در برخی رسانه‌ها و سایت‌ها، گفت: در زمینه برخورد با تخلفات پزشکی و رسیدگی به شکایات پزشکی همواره روند مشخصی وجود داشته؛ به طوری که پس از بررسی موضوع در دانشگاه‌ها، موارد مربوطه جهت بررسی بیشتر به تعزیرات و نظام پزشکی معرفی می‌شوند و در این مرحله در صورت تایید تخلف، طبق قانون برخورد لازم صورت می‌گیرد.

   

  وی افزود: این 14 اسم نیز نمونه‌ای از لیست‌های ارسالی بوده به این معنی که انجام این چنین بررسی‌هایی برای اولین بار نبوده و بی‌تردید برای آخرین بار هم نخواهد بود.

   

  رضوی ضمن انتقاد از انتشار اسامی این پزشکان، تاکید کرد: اسامی این 14 پزشک در حالی منتشر شده که تخلف آنها تایید نشده بلکه شکایت از آنها بر اساس شکایت‌های تلفنی، حضوری یا بررسی‌های دانشگاهی بوده است.

   

  وی در این باره افزود: از طرف دیگر بر اساس آخرین گزارش سازمان نظام پزشکی، شکایت هفت مورد از آنها اصلا وارد نبوده است؛ به طوری که پزشک نام برده یا در ایران نبوده یا در رشته مطرح شده، فعال نیست. حدود هفت مورد دیگر را سازمان نظام پزشکی بررسی کرده و جهت اقدامات بعدی به دادسرای مربوطه ارجاع داده است. بنابراین اعلام این اسامی به هیچ عنوان اخلاقی نیست؛ چرا که اصلا تایید نشده‌اند.

   

  رضوی ادامه داد: از طرف دیگر در صورت تایید نظام پزشکی یا تعزیرات، اجازه انتشار اسامی افراد (متخلفان) تنها با قاضی است و نمی‌توان نام کسی را با عناوینی تحت عنوان دانه درشت‌ها، زیرمیزی بگیران و ... در رسانه‌ها منتشر کند.

   

  مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و مجلس مصمم هستند که با حرکت به سمت تعرفه‌های واقعی، زمینه تعرفه غیرمتعارف را از بین ببرند. به هیچ وجه با تعرفه غیرمتعارف موافق نیستیم و با تخلفات احتمالی نیز بر اساس قانون برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
90