جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43463
  تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 12:49
  تعداد بازدید : 615

  جمعی از اهالی دو روستای مازندران مقابل قوه قضاییه تجمع کردند

  جمعی از اهالی روستاهای ریحان آباد و ولمازو از توابع شهرستان گلوگاه استان مازندران که در میان آن ها تعدادی از خانواده های شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نیز بودند در مقابل حوزه ریاست قوه قضاییه تجمع کردند.

  777-86.jpg

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخواست اهالی دو روستای ریحان‌آباد و ولمازو از مسئولان قضایی این بود که اجازه ندهند با گذشت بیش از 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، مجددا خوانین، فئودال‌ها و زمین‌خواران سابق بازگردند و بر مردم مظلوم و ستم‌دیده ظلم و ستم روا دارند.

   

  یکی از اهالی روستا که عکس یکی از شهدا را در دست داشت در توضیح شکایت خود از دادگستری گلوگاه برای بازپس‌گیری زمین‌هایشان از زمین‌خواران، گفت: چندین سال است که برای بازپس‌گیری زمین‌های خود به دادگستری گلوگاه شکایت کرده‌ایم، اما فایده‌ای نداشته است. این بار از مسئولان قضایی می‌خواهیم پاسخ قانع کننده‌ای به ما بدهند.

   

  وی یادآور شد که چندمین بار است مقابل حوزه ریاست قوه قضاییه حضور پیدا می‌کنیم.

   

  وی ادامه داد: متاسفانه مجددا خوانین، فئودال‌ها و زمین‌خواران سابق برگشته‌اند. در شکایت به دادگستری گلوگاه هم به نتیجه‌ای نرسیدیم.

   

  یکی دیگر از اهالی روستای ریحان آباد و ولمازو گفت: حدود 380 هکتار زمین ما تصاحب شده است. زمین خواران شبانه زمین‌های ما را تصاحب می‌کنند.

   

  وی ادامه داد: متاسفانه دادگستری گلوگاه سند زمین‌های ما را قبول ندارد.

   

  وی ادامه داد: دو نفر از اهالی دو روستای ریحان‌آباد و ولمازو به نمایندگی از ما برای گفت‌وگو به دفتر قوه قضاییه رفته‌اند. ما در این تجمع از مسئولان قضایی می‌خواهیم که بین ارباب و رعیت تفاوتی وجود نداشته باشد و زمین‌های ما را پس بگیرد.

   

  اهالی دو روستای ریحان‌آباد و ولمازو که عکس‌هایی از شهدای این دو روستا را در دست داشتند، پلاکاردهایی را با مضامینی همچون «به فرموده امام خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند ولی چرا نزد مسئولین دادگستری گلوگاه خانواده شهدا را حرامخوار نسبت می‌دهند»، «به کشاورزان و دهقانیان محروم بگویید اسلام نه طرفدار فئودال‌هاست و نه طرفدار سرمایه‌دارها بلکه طرفدار شما کشاورزان است. امام خمینی (ره)»، «دشمن ظالم و ستمگر و یار و یاور مظلومان باشیم امام علی (ع)»، «من خودم از ظلم و ستم خوانین و فئودال‌ها اطلاع دارم که چگونه مردم فقیر را به زور به کار می‌گرفتند، چگونه با زجر و شکنجه آنها را وادار به کار می‌کردند، در اینگونه موارد اگر زمین هم احیا بشود، آن ظالم که مردم را به زور وادار به کار کرده است مالک نمی‌شود، اینها چنین مال جمع کرده و صاحب ده‌ها و صدها هکتار و گاهی بیشتر زمین شده‌اند. امام خمینی (ره)» و ... در دست داشتند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
99