جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43484
  تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 14:21
  تعداد بازدید : 496

  اديب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد

  ضرورت ایجاد دفاتر الکترونیک قضایی در جهت افزایش سرعت رسیدگی به امور دادرسی

  يک حقوقدان گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در پیشرفت و سرعت رسیدگی به امور قضایی مردم، مؤثر بوده و مانع صرف وقت و انرژی زیاد در امور دادرسی می شود.

  "محمد ادیب" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در ارتباط با دفتر خدمات الکترونیک قضایی اظهار داشت: به موجب خدمات الکترونیک قضایی، ثبت و آغاز برخی دعاوی با هدف تسهیل امور قضایی مردم، به دفاتر قضایی سپرده شده است. 
    
  وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان بیشتر از 20 سال است که با تکنولوژی الکترونیک قضایی کار می‌کنند و این در حالی است که بسیاری از مردم کشور ما از این سیستم اطلاعی ندارند. 
    
  ادیب با اشاره به ناآشنایی شهروندان با دفاتر الکترونیک خدمات قضایی تصریح کرد: دلیل بخش مهمی از تجمعات و شلوغی‌های دادگاه‌ها، بی‌اطلاعی مردم از وجود و نحوه کارکرد دفاتر خدمات الکترونيک قضایی است. 
    
  وی تاکید کرد: دفتر خدمات الکترونیک قضایی در پیشرفت و سرعت رسیدگی به امور قضایی مردم، مؤثر و مانع از صرف وقت و انرژی زیاد در امور دادرسی می‌شود. 
    
  این حقوقدان در پایان خاطرنشان کرد: آموزش مسائل قضایی، موجب آشنایی بیشتر مردم با موضوعات حقوقی شده و همین امر سبب تردد کمتر آنها به مراکز دادگستری می‌شود. 
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28608229
اکنون :
85